Antibiotikai — vaistai nuo visų ligų?

Antibiotikai  — vaistai nuo visų ligų?

Šiomis dienomis antibiotikai yra laikomi vienais veiksmingiausių vaistų, kovoje su bakterinėmis infekcijomis. Per pastaruosius dešimtmečius antibiotikų vartojimas stipriai išaugo, o tai lėmė ženklų vidutinės gyvenimo trukmės pasaulyje padidėjimą. Paprastai kalbant, antibiotikai yra medžiagos, naikinančios bakterijas arba slopinančios jų augimą ir dauginimąsi. Natūralūs antibiotikai — tai grybų, bakterijų, augalų ar gyvūnų sintetinami junginiai, kurie paprastai slopina kurią nors ląstelių baltymų sintezės stadiją. Antibiotikai naudojami infekcinėms ligoms gydyt. Paprastais atvejais antibiotikai vartojami tabletėmis, esant rimtesniems atvejams — leidžiami intraveniškai. Pasitaiko, kad kai kada vartojami tepami ir lašinami antibiotikai.

Antibiotikai, kaip ir daugelis kitų su bakterijomis ir virusais kovojančių vaistų, yra skirstomi į keletą grupių. Dažniausiai antibiotikai grupuojami pagal veikimo principą:

  • Slopinantys mikrobų fermentą girazę;
  • Slopinantys mikrobo baltymų sintezę;
  • Keičiantys ląstelių membranos laidumą;
  • Sustabdantys bakterijų apvalkalo sintezę;
  • Slopinantys bakterijų nukleorūgščių.

Antibiotikai yra stipraus veikimo vaistas. Todėl juos reikia naudoti tik tada, kai tai yra būtina. Antibiotikai privalo būti vartojami tik taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Antibiotikai gydo tik bakterijų sukeltas infekcijas! Sergant virusinėmis ligomis, tokiomis kaip peršalimas, gripas — vartojami antibiotikai nepadės jums pasveikti, o tik pablogins jūsų sveikatą. Antibiotikų vartojimas alina organizmą, todėl geriant šiuos vaistus būtina sveikai maitintis, gerti daug skysčių, papildomai pasirūpinti gerųjų organizmo bakterijų atnaujinimu.

Reikia atkreipti dėmesį:
Svarbu atkreipti dėmesį į antibiotikų vartojimo laiką ir pobūdį. Kai kurie antibiotikai vartojami kartu su maistu praranda dalį veikliųjų medžiagų. Kiti vartojant juos esant tuščiam skrandžiui gali pažeisti skrandžio gleivinę. Todėl, norint išvengti neigiamų veiksnių ir sulaukti efektyvaus rezultato būtina laikytis vaistų vartojimo instrukcijų.
Antibiotikai nevartojami profilaktiškai! Antibiotikai yra itin stipraus veikimo vaistai, juos gali skirti tik gydytojas, esant būtinybei.
Antibiotikai negydo virusinių ligų!

atgal